شنبه 30 مرداد 1395
تعداد بازدید: 1760

چگونگی حمله به مناطق مرده

منطقه های مرده یکی از خصوصیات مپ میباشد که شاید هنگام اتک زدن که بیشتر مواقع در وار اتفاق می افتد باعث سردرگمی شما شود از این خصلت بیشتر برای منحرف کردن ارتش از یک هدف خاص و تعیین شده مثل تاون هال یا مرکز مپ می باشد.

 این نوع چینش مپ در تاون هال نه بسیار شایع و موثر است در بیشتر مواقع اتکر ها توجه بسیاری به این نوع مپ ها دارند و از اتک به آنها خودداری میکنند شاید به این دلیل باشد که از قبل تجربه تلخی از اتک به این نوع مپ ها داشته اند، شما باید بدانید که اگر تنها از چند قانون ساده پیروی کنید نابود کردن این مپ ها بسیار آسان خواهد بود!.

مناطق مرده چیزی بیشتر از یک چینش بسیار عالی و حرفه ای که هدفشان منحرف کردن نیروهای شما از یک ساختمان خاص نیستند در ابن نوع مناطق از جاگذاری فاصله بین یک نقطه و ساختمان بعدی ، به منظور ایجاد هدف های انحرافی برای ارتش شما استفاده  میشود برای مثال در زیر:

 


کلش آف کلنز

 

اگر در مپ بالا نیروهایتان را در قسمت پایین مپ رها کنید،حتی اگر تمامی ساختمان های کناری را نیز نابود نمایید باز هم تمامی آنها از هدف اصلی (مرکز بیس) و تاون هال حریف منحرف شده و به دور تا دور  مپ کشیده می شوند. چراکه فاصله بین نقطه رهاسازی نیروها و مرکز بیس بسیار زیاد است و نحوه چینش دیوارها باعث می شود که نیروها به سمت داخل حرکت نکنند.

گونه های مختلف مناطق مرده در مپ ها
در کل ما می‌توانیم مناطق مرده را به چهار دسته تقسیم کنیم


1- دیوار های اضافی
2- منطقه مرده داخلی
3- منطقه مرده خارجی
4- منطقه مرده مرکزی

هر یک از دسته های بالا برای منحرف کردن نوع مخصوصی از نیروها و از پیش تعیین شده استفاده میشود البته باید توجه داشت این نوع شیوه از اتک برای کسانی گیج کننده و آشفته است که ندانند میخواهند با نیروهای خود چه کار کنند ولی در کل ، مناطق مرده چیزی بیشتر از ایجاد فاصله  بین ساختمانها به منظور انحراف شما ، نیستند.


چگونگی به مناطق مرده حمله کنیم؟

اگر شما به یک منطقه مرده از نوع خارجی حمله کنید ، ابتدا باید همانطور که قبلا نیز گفتیم ، از منحرف شدن نیروهایتان جلوگیری نمایید. البته دلیل اینکه شما دقیقا قصد حمله از آن طرف را دارید این است که در نگاه اول ، آن قسمت ار مپ محافظت نشده و راه آسانی برای رسیدن به تان هال  بنظر میرسد که این موضوع خود بسیار وسوسه انگیز است. به بیان ساده تر ، شما قصد اتک به آن قسمت از مپ را دارید ، چون طراح مپ اینگونه میخواهد!!
نوع چینش دفاعی های دشمن ، به هیچ وجه اجازه پیروزی را به شما نخواهد داد. پس سعی کنید کاری که دشمن میخواهد را انجام ندهید و مپ را به گونه ای دیگر و از جهاتی دیگر برای حمله برسی کنید. پس حالا شما یک بیس رایگان برای درصد گیری در اختیار دارید که به راحتی می توانید با استفاده از ترکیب ویزارد و آرچر،از مناطق مرده  آن درصد بیشتر برای پیروزی در وار کسب کنید و سپس از سمت مخالف حمله برق آسای خود را اغاز نمایید.
همیشه به یاد داشته باشید هیچ وقت از تمامی نیروهای خود در مناطق مرده استفاده نکنید!!


چیره شدن بر مناطق مرده داخلی

در مناطق مرده داخلی موضوع کمی متفاوت تر است و کمی گیج کننده بنظر می رسند ، بعنوان مثال :

کلش آف کلنز

 

اول از همه اینکه شما باید توانایی مواجه با هرچیزی رو داشته باشید چون ممکن است در فضای خالی مرکز بیس هیدن تسلا و یا چندین جاینت بمب قرار داشته باشد.حمله با تمامی نیروهایتان در همچین شرایطی بسیار دشوار است چرا که شما به هیچ وجه نمیدانید چه چیز در انتظازتان است!

معمولا در اینگونه حملات شما تمامی مقداری از نیروهای خود را برای پشتیبانی و همچنین نابودی دیگر ساختمان ها ، نگه دارید. با این نوع چینش دفاعی شما با مشکل مواجه خواهید شد و نیروهای شما از رسیدن به مرکز بیس بازخواهند ماند و همچنین نیروهای شما به جهات راست و چپ برای نابودی ساختمان ها تقسیم شده و در نهایت از بین خواهند رفت. در این نوع حمله ، دفاعی های دشمن پیروز خواهند ماند ولی نه در روشی که ما میخواهیم.
بهترین روش برای حمله با این نوع چینش بیس ، تقسیم بندی نیروهای خود به گروه های مختلف است؛ و در زمان اتک ، تنها بخشی از آنها را رها نمایید چون این نوع مپ ها به تمامی نیروی شما به صورت همزمان نیاز نخواهد داشت. درواقع قسمت های مختلف یک بیس قدرت های دفاعی خاصی خواهند داشت که تمرکز شما باید روی آن قسمت ها باشد.

در این مورد خاص ، تان هال در سمت چپ مپ قرار دارد پس ما باید حمله خود را از سمت راست آغاز نماییم و تا رسیدن به تان هال پیشروی کنیم.

 

کلش آف کلنز

 

زمانی که بخشی از دفاعی های دشمن نابود شد و توانستید در آن ناحیه پیشروی نمایید ، بخشی دیگر از نیروهایتان را نیزدر آن ناحیه رها کنید و همچنان به پیشروی ادامه دهید :

 

کلش آف کلنز

 

این روش اتک دو مزیت برای شما در برخواهد داشت :

1- شما میتوانید میزان نیروهای مورد نیاز برای نابودی کل بیس را محاسبه کنید.
2- نیروهای باقی مانده میتوانند در آخر به عنوان پشتیبان عمل کرده و نیروهای مهاجم را پشتیبانی نماییند.

این روش حمله کاملا امکان پذیر است چراکه طراح بیس قصد داشته تا با ایجاد مناطق مرده برای نیروهای ما تله ایجاد کرده و نیروهای ما را منحرف و در نهایت در دام دفاعی های خود بیندازد ولی با این روش ، نیروهای ما به راحتی به مرکز بیس حرکت میکنند و نقشه دشمن نقش بر آب می شود.
چیره شدن برمناطق مرده مرکزی

در تعریف کلاسیک ، منطقه مرده مرکزی در حقیقت یک منطقه مرده نیست چراکه در اکثر مواقع تان هال و یا نوع خاصی از دفاعی در آن قرار داده شده است.بهرحال بسیاری از بازیکنان از این نوع چینش مپ برای محافظت از تان هال در برابر استراتژی بولر و والکری استفاده می نمایند.

 

کلش آف کلنز

 

بهترین راه برای حمله به اینگونه مپ ها ، فرستاد نیروها از دو ناحیه در یک طرف از بیس است بگونه ای که بتوانید با تاخیر چند ثانیه ای ، هیروهای خود را رها کنید تا نیروهای شما را به سمت داخل بیس هدایت کنند.

همیشه سعی کنید ناحیه ای از بیس را برای حمله انتخاب نمایید که کمترین فاصله را بین ساختمان ها و تا مرکز زمین داشته باشد.

 

کلش آف کلنز

 

نتیجه گیری

مناطق مرده به صورتی که بسیاری از بازیکنان فکر میکنند ، قدرتمند و نفوذ ناپذیر نیستند. و تنها دلیل شکست اکثر بازیکنان در حمله به اینگونه مپ ها این است که دقیقا به همان قسمتی حمله میکنند که طراح برای آن ها دام پهن کرده است ؛ در نتیجه به راحتی شکست می خورند.ولی اگر تنها از نکات زیر پیروری کنید، می توانید به سادگی اینگونه مپ ها را نابود سازید. پس همیشه به یاد داشته باشیدکه :

به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی حمله خود را از سمت منطقه مرده آغاز نکنید.هیچ وقت تمامی نیروهای خود را از یک جهت و در یک زمان رها نکنید و سعی کنید نیروهای خود را به دسته های مختلف تقسیم بندی و در فواصل زمانی مختلف از آنان استفاده نمایید.

شما با چندین اتک تمرینی در کلنتان با دوستان میتوانید حمله به این نوع مناطق را فرا بگیرید و در هنگام وار اگر با چنین مناطقی روبرو شدید دگر گیج نمی شوید.
نظرات کاربران
  • امتیاز کاربران : 0
    تعداد رای : 0
  •  
  •  
  • به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

تگ ها

خرید جم ارزان,خرید جم کلش آف کلنز,حل مشکل خرید جم,خرید جم کلش رویال, خریداپل آیدی Apple ID

خرید جم کلش اف کلنز ارزان,خرید جم ایران,ایران کلش,خريد جم بازی کلش

خرید جم کلش اف کلنز ,خريد جم بازی کلش,خرید جم برای کلش خرید گوگل پلی,فروش gem الماس هی دی
خرید جم و الماس کلش رویال Clash Royale و الماس و دیاموند Clash of clans , Dominations , Hayday , Jungle heat , GEM ,Apple ID
جمز خرید در آپارات

آپارات جم ز خرید GemsKharid

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پرداخت و خرید جم کلش توسط کلیه بانک های عضو شتاب

درگاه هاي عضو شتاب

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پیاده سازی شده توسط گروه برنامه نویسی آوا - Powered By AVASHOP