دوشنبه 27 مهر 1394
تعداد بازدید: 2605

دانستنی های بازی Domination

یکی از بازی‌هایی که می‌تواند رقیبی قدرتمند برای «کلش آف کلنز» باشد، «دومی‌نیشنز» است.

باید بدانید

دومی‌نیشنز یک بازی استراتژیک آنلاین است که در آن کاربر می‌تواند تمدن خود را ساخته و به جنگ تمدن‌های دیگر برود. چیزی که این بازی را از دیگر بازی‌های استراتژیک متمایز می‌کند، سیر تاریخی‌ای است که تمدن ساخته‌شده توسط کاربر طی می‌کند. تمدنی که شما خواهید ساخت از عصر ماقبل تاریخ آغاز و تا عصر فضا ادامه پیدا می‌کند. این قابلیت، نوید یک تنوع فوق‌العاده در گیم‌پلی را می‌دهد.

اساس دومی‌نیشنز بر مبنای گسترش شهر با استفاده از منابع است که این منابع به چهار نوع تقسیم می‌شوند.

منبع اول و درواقع اصلی‌ترین آن‌ها طلا است که از طریق جاده، کاروان‌ها، تجارت در بازارچه‌ها، معادن طلا و گاهی اوقات شکار به دست می‌آید. برای ساخت تجهیزات و ساختمان‌های دفاعی نیازمند طلا خواهید بود. محل ذخیره طلا بازارچه‌ها هستند.

منبع دوم غذا است. غذا از طریق مزارع، درختان، تجارت در آسیاب‌ها و شکار به دست می‌آید. برای ساخت تجهیزات هجومی و پرورش مبارزان نیازمند غذا خواهید بود. آسیاب‌ها محل ذخیره غذای شما هستند.

منبع سوم وسایل ویژه‌ای هستند که در انبار خود ذخیره خواهید کرد. این وسایل شامل چرم، پوست، شمش آهن و … است که هرکدام از آن‌ها به مقتضیات خود مورداستفاده قرار می‌گیرند. وسایل انبار از طریق شکار، جنگ، صاف کردن جنگل و … به دست می‌آیند. در خرج کردن این وسایل احتیاط کنید، اما وقتی ظرفیت انبار تکمیل شد بهتر است دست‌ودل‌بازی کنید. چون اگر وسیله جدیدی به دست آورید، به دلیل تکمیل ظرفیت انبار عملاً آن را از دست خواهید داد.

منبع چهارم دومی‌نیشنز «تاج» است. تاج‌ها هدایای ویژه بازی هستند که با دست‌یابی به اچیومنت‌ها و برخی پیشرفت‌ها کسب می‌شوند. با استفاده از تاج‌ها می‌توانید همه محدودیت‌های بازی را از بین ببرید. مثلاً با خرج کردن تاج نیازی به‌صرف زمان برای ارتقای یک وسیله ندارید. از طرف دیگر به‌وسیله آن می‌توانید ذخیره منابع دیگر خود را تکمیل کنید؛ اما مسئله این است که تاج بسیار سخت و به‌زحمت به دست می‌آید. پس بهتر است در خرج کردن آن‌ها کاملاً احتیاط کنید و تا زمانی که «واجب» نشده است از استفاده از آن‌ها پرهیز کنید. همه چهار نوع منابع بالا از طریق جنگ نیز قابل‌دستیابی هستند.

ساکنین شهر شما که تعدادشان محدود است، مسئولیت ساخت و ارتقای ساختمان‌ها و تجهیزات را دارند. طبیعی است که با داشتن ساکنین بیش‌تر، سرعت ساخت‌وساز در شهر شما بیش‌تر می‌شود. البته هر وسیله و ساختمانی بسته به نوع آن تعداد مشخصی از افراد را درگیر ساخت خود می‌کند.

یکی از راه‌های پیشرفت در بازی و به دست آوردن منابع بیش‌تر، حمله به شهرهای دیگر کاربران است. با هر حمله موفق تعدادی مدال به دست می‌آورید که با افزایش تعداد مدال وارد لیگ‌های دومی‌نیشنز می‌شوید. به ازای هر حمله موفق در هریک از سطوح لیگ‌ها، به‌عنوان جایزه مقدار مشخصی منابع دریافت خواهید کرد.

درصورتی‌که به شما حمله شود، بسته به آسیبی که به شهر واردشده است، ساعات معینی از حمله کاربران دیگر مصون خواهید بود و در این مدت می‌توانید خسارت به وجود آمده را جبران کنید.


شروعتصویری که در زیر می‌بینید، شمای کلی بازی است. البته این تصویر مربوط به «عصر آهن» است، اما کلیات آن تفاوتی با عصرهای دیگر ندارد. در اینجا به معرفی تک‌تک آیتم‌هایی که در گوشه و کنار کادر وجود دارند می‌پردازیم. برای راحتی این کار هر آیتم را با یک شماره که به رنگ قرمز در کنار آن نوشته‌شده است مشخص کرده‌ایم.

 

domi nation

 

۱. در این قسمت مقدار طلای ذخیره‌شده در شهر شما نمایش داده می‌شود.

۲. این قسمت مقدار غذای ذخیره‌شده را نشان می‌دهد.

۳. در این قسمت تعداد تاجی که در اختیار دارید نمایش داده می‌شود.

۴. این قسمت تعداد ساکنین شهر و تعداد نفراتی از آن‌ها که بیکار هستند را نشان می‌دهد. سعی کنید همیشه ساکنین خود را سرکار نگه‌دارید.

۵. این قسمت مشخصات سطح شما در دومی‌نیشنز را نشان می‌دهد. عدد داخل ستاره نشان‌دهنده سطح و نوشته زیر آن عصری که در آن قرار دارید را نشان می‌دهد.

۶. در این قسمت تعداد مدالی که در اختیار دارید و همچنین لیگی که در آن حاضر هستید نشان داده می‌شود.

۷. از طریق این قسمت می‌توانید به تنظیمات بازی دست پیدا کنید.

۸. با وارد شدن به این قسمت می‌توانید در محیطی ویژه نقشه شهر خود را تغییر دهید.

۹. این صندوقچه محتوای انبار شما را نشان می‌دهد.

۱۰. این قسمت مربوط به تجهیزات و ساختمان‌ها است. با وارد شدن به این قسمت می‌توانید ساختمان‌ها و تجهیزاتی که برای شما بازشده‌اند و هنوز استفاده نکرده‌اید را خریداری کرده و اقدام به ساخت آن‌ها کنید.

۱۱. این قسمت مربوط به جنگ است. با وارد شدن به این قسمت می‌توانید به سایر کاربران حمله کنید. البته حالت داستان هم وجود دارد که در آن می‌توانید با طی کردن مسیری مشخص به شهرهایی که خود بازی برای شما قرار داده است حمله کنید و مقداری منابع دریافت کنید.

۱۲. این قسمت مشخص می‌کند که در حالت «صلح» قرار دارید یا خیر. با هر بار حمله‌ای که به شما می‌شود، بسته به آسیبی که به شهرتان وارد می‌شود، ساعت مشخصی در حالت صلح قرار می‌گیرید و از حملات دیگران مصون خواهید بود.

۱۳. با وارد شدن به این قسمت جزئیات حملات و دفاع‌هایی که انجام داده‌اید نمایش داده می‌شود و حتی می‌توانید فیلم آن‌ها را بازبینی کنید. قسمت دیگری هم در این بخش وجود دارد که پیام‌های ارسالی از سوی سازندگان بازی برای شما نمایش داده می‌شود.

۱۴. در این قسمت می‌توانید با متحدان خود گفت‌وگو کرده و از آن‌ها درخواست نیرو کنید.

۱۵. اچیومنت‌های بازی که با دست‌یابی به آن‌ها، تعداد مشخصی تاج دریافت خواهید کرد.

۱۶. پیرمرد راهنمای بازی که درصورتی‌که به راهنمایی‌های او عمل کنید، تعدادی تاج هدیه می‌گیرید.

اتصال به اکانت گوگل پلاس

یکی از مهم‌ترین چیزها برای ذخیره کردن بازی، اتصال آن به اکانت گوگل‌پلاس و یا فیسبوک است. ازآنجایی‌که در ایران فیسبوک مسدود است، در صورت امکان بهتر است گوگل پلاس را برای این کار انتخاب کنید. در این صورت همه اطلاعات بازی شما بر روی اکانت گوگل پلاس شما ذخیره خواهد شد. برای انجام این کار کافیست وارد قسمت تنظیمات شده و گزینه «گوگل‌پلاس» را انتخاب کنید. پس از گذشت چند ثانیه این گزینه سبز می‌شود که نشانه اتصال به اکانت گوگل است. توجه داشته باشید که اگر گوشی خود را به اکانت گوگل خود متصل نکرده باشید، این اتفاق نخواهد افتاد. تصویر زیر برای راهنمایی بیش‌تر است.

 

Dominations

 

نظرات کاربران
  • امتیاز کاربران : 0
    تعداد رای : 0
  •  
  •  
  • به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

تگ ها

خرید جم ارزان,خرید جم کلش آف کلنز,حل مشکل خرید جم,خرید جم کلش رویال, خریداپل آیدی Apple ID

خرید جم کلش اف کلنز ارزان,خرید جم ایران,ایران کلش,خريد جم بازی کلش

خرید جم کلش اف کلنز ,خريد جم بازی کلش,خرید جم برای کلش خرید گوگل پلی,فروش gem الماس هی دی
خرید جم و الماس کلش رویال Clash Royale و الماس و دیاموند Clash of clans , Dominations , Hayday , Jungle heat , GEM ,Apple ID
جمز خرید در آپارات

آپارات جم ز خرید GemsKharid

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پرداخت و خرید جم کلش توسط کلیه بانک های عضو شتاب

درگاه هاي عضو شتاب

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پیاده سازی شده توسط گروه برنامه نویسی آوا - Powered By AVASHOP