شنبه 09 آبان 1394
تعداد بازدید: 2351

مروری بر بازی Boom Beach

این بازی در نسخه اولیه خود که از سال‌های قبل در بازار ارائه شده بودند مورد توجه بوده است. اما در حال حاضر جزیی از بهترین بازی‌های App Store در لیست بسیاری از کشورها دیده می‌شود.

boom beach

 

موضوع :
 
این بازی مثل دیگر ساخته همین شرکت شما را برای دفاع از مواضع خودتان و حمله به دشمنان در یک مجمع الجزایر استوایی قرار می‌دهد.
 
بازی :
 
شما در این بازی امکان ساخت مواضع دفاعی، حمله‌ای برای سربازان خود را دارید. این بازی در ابتدا بسیار شبیه بازی Clash of Clans به نظر خواهد رسید. اما اگر یک مدتی با آن به بازی بپردازید متوجه خواهید شد که این بازی با نگاهی دیگر و بعضا عمیق‌تری ساخته شده است. در این بازی شما ابتدا یک منطقه را در اختیار دارید که باید از ساختمان مرکزی خود دفاع کنید. خوب مسلما شروع به ساخت مواضع دفاعی و حمله‌ای مناسب خواهید کرد. اما نکته اینجاست برخلاف بازی Clash of Clans نمی‌توانید با خرید و بروزرسانی بازی ساختمان‌های همزمان بسازید. به همین خاطر روند این بازی کندتر می‌باشد. البته با خرج طلا و جوهرات بدست آمده در طی بازی می‌توانید این روند را تسریع کنید. اما خوب باید مراقب هزینه کرد صحیح آنها نیز بود. زیرا بازی برای هدایت شما به یک جنگ و نزاع مهم طراحی شده است و زمانی که شما باید برای آن صرف کنید به مراتب پر هزینه‌تر خواهد بود.

 


boom beach

 

همانطور که گفتیم در این بازی نباید مواضع دفاعی خود را درست کنید و بنشینید و از هوای جزیره استوایی خودتان لذت ببرید. بلکه باید به فکر طراحی استراتژیک جنگی برای حمله به دشمنان خود نیز باشید. تفاوت این بازی در کنترل بیشتر شما برای هدایت نیروهای خود جهت دفاع و حمله است. برخلاف Clash of Clans که حرکات سربازان شما بیشتر شبیه یک گله! بود در این بازی شما می‌توانید با فکر و تمرکز بیشتر با استفاده از راه حل‌ها و طراحی بهتری به دفاع یا حمله بپردازید.
 
اما نکته دیگری که از همان لحظات اول بازی به چشم می‌خورد گرافیک بازی است. جزئیات بیشتر در طراحی باعث زیبای خاص این بازی شده است. ساختمان‌ها، درختان، زمین بازی و خلاصه همه چیز با توجه و ظرافت بیشتری به نسبت بازی Clash of Clans ساخته شده‌اند.
 
در نهایت باید گفت که زمان شروع بازی لذت خواهید برد، در ادامه بازی کنجکاوی و هیجان شما افزایش می‌یابد و در زمانیکه یک مرحله را می‌برید حس یک قهرمان را درک می‌کنید. چرا که برخلاف Clash of Clans شما در اینجا احساس قدرت برتر و بیشتر را در حین بازی نخواهید داشت و واقعا درگیر طراحی استراتژی برای برد خود خواهید بود.
 
در این بازی شما از سه ساختمان یا سازه بهره خواهید برد. سازه‌های دفاعی، سازه‌های اقتصادی، سازه‌های پشتیبانی و البته ساختمان و سازه مرکزی که از آن باید دفاع کنید. همچنین برای حمله و دفاع شش نوع سرباز متفاوت با قابلیت‌های رزمی‌مختلف در اختیار خواهید داشت. از جمله آنها می‌توان به تانک، سرباز مسلح و جنگجو با تبر اشاره کرد. البته نباید از تسلیحات نظامی نیز فراموش کرد. در این بازی شما می‌توانید از شش نوع متفاوت تسلیحات نظامی بهره ببرید که از جمله آنها می‌توان به بمبهای دودزا و شک دهنده اشاره کرد.
 
نکات :
 
- این بازی برای اجرا نیاز به iOS 7 دارد. برای بازی در iPhone 5 نیز سازگاری کامل پیدا کرده است.
 
- برخلاف بازی Clash of Clans باید تمرکز خود را بر از بین بردن ساختمان مرکزی دشمن متوجه کنید. از بین بردن همه سازه‌ها اصلا ضروری نیست.

 

boom beach

 

- از Scout یا همان دیده بان خود برای تشخیص دامنه تاثیر سازه‌های دفاعی به کار رفته دشمن در کل منطقه آن قبل از هر حمله حتما استفاده کنید. شاید نیاز باشد ترکیب تیم حمله خود را بر اساس سازه‌های دفاعی دشمن کاملا تغییر دهید. پس حتما بعد از چک کردن منطقه دشمن به پایگاه خود برگردید و استراتژی درست را طراحی کنید.
 
- استفاده از Flares یا همان چراغ هدایت کننده که بعد از موفق شدن در مرحله سوم در اختیار شما قرار خواهد گرفت بسیار مهم می‌باشد. از این چراغ‌ها برای علامت گذاری و تمرکز سربازان روی یک منطقه حساس، خطرناک یا مهم می‌توانید استفاده کنید. با استفاده از این چراغ‌ها به سربازان خود می‌توانید نشان دهید که به کجا بروند و چه چیزی را بزنند.
 
- در زمان استفاده از حملات توپخانه یا همان Artillery strikes و در مراحل بالاتر بازی استفاده از رگبارهای قدرتمند یا همان powerful gunboat barrage مراقب نیروهای خود باشید. چرا که حملات این سازه‌ها به نیروهای خودی نیز می‌توانید لطمات زیادی وارد کند.
 
- حتما از سرباز Zookas خود حمایت کنید. آنها در پشت سربازان عادی یا سربازان تیربار قرار بدید. قدرت تخریب Zookas زیاد است ولی توسط دشمن نیز به سرعت شناسایی و از بین خواهند رفت. پس حتما برای حملات خود از آنها در پشت سر نیروهای گفته شده استفاده کنید تا هم از قدرت تخریب آنها بهره ببرید و هم به سرعت آنها را از دست ندهید.
 
- در برگشت از جنگ باید بدانید که جواهرات و غنایم بدست آمده را درست خرج کنید.
 
- حتما سازه‌های خود را دور از ساحل بسازید. با این کار اجازه می‌دهید دشمن در تله دفاعی شما وارد شده و سپس گرفتار شود.
 
- برای دفاع از جزیره خود روی سازه‌های دفاعی زده و دامنه تاثیرگذاری و تحت پوشش آنها را چک کنید تا حلقه دفاعی کاملی تشکیل دهید.
 
- دربرگشت از جنگ اگر دیدید که قلعه شما مورد حمله قرار گرفته می‌توانید از قسمت نقشه روی کلید منو بزنید و گزینه Home base Raided را برای نمایش دوباره اتفاقات و حملات انجام شده به منطقه خود را بزنید. به این روش می‌توانید نقاط ضعف حلقه دفاعی خود را اصلاح کنید.
 
- حتما از سازه اقتصادی Vault یا همان سردابه و صندوق نگهداری از جواهرات و منابع بازی فراموش نکنید. اولین سازه مهم در بازی است که باید ساخته شود.
 
- اگر در برگشت به خانه دیدید که صندوق شما جایی برای غنایم جنگی جدید ندارد می‌توانید، غنایم بدست آمده را به همراه سربازان مراقب آنها روی قایق‌ها برای مدت کوتاهی نادیده بگیرید. چرا که دشمن روی ابتدا روی قایق‌ها حملات را انجام نمی‌دهد. ولی نباید زمان این نگهداری طولانی شود.
 
- همیشه حواس شما باید به اهداف درنظر گرفته شده برای هر مرحله از بازی باشد. انجام آنها باعث دریافت میزان زیادی جواهر خواهد شد.
 
- داشتن Sawmill یا همان کارخانه الوار و چوب بری یکی از حیاتی‌ترین سازه‌های بازی است. حتما در شروع بازی از آن غافل نشوید.
 
امتیاز :
 
همانطور که گفتیم این بازی از سری بازی‌های استراتژیک است. این بازی بهتر از همتای خود سعی بر ایجاد محیطی جنگی کرده است. در واقع باید گفت که حس برنده شدن را کمی سخت‌تر ولی شیرین‌تر در اختیار می‌گذارد. اکثر کاربران و صاحب نظران با ترکیب گرافیکی و صوتی بازی مشکلی نداشتند. سبک بازی نیز کاملا مخاطب پسند بوده است. در نهایت با بررسی سایت‌های منتقد و چاره‌اندیشی مجموعه از 1 تا 10 امتیاز به این بازی به راحتی می‌توان امتیاز 8 را داد.نظرات کاربران
  • امتیاز کاربران : 0
    تعداد رای : 0
  •  
  •  
  • به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

تگ ها

خرید جم ارزان,خرید جم کلش آف کلنز,حل مشکل خرید جم,خرید جم کلش رویال, خریداپل آیدی Apple ID

خرید جم کلش اف کلنز ارزان,خرید جم ایران,ایران کلش,خريد جم بازی کلش

خرید جم کلش اف کلنز ,خريد جم بازی کلش,خرید جم برای کلش خرید گوگل پلی,فروش gem الماس هی دی
خرید جم و الماس کلش رویال Clash Royale و الماس و دیاموند Clash of clans , Dominations , Hayday , Jungle heat , GEM ,Apple ID
جمز خرید در آپارات

آپارات جم ز خرید GemsKharid

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پرداخت و خرید جم کلش توسط کلیه بانک های عضو شتاب

درگاه هاي عضو شتاب

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پیاده سازی شده توسط گروه برنامه نویسی آوا - Powered By AVASHOP