جمعه 11 اردیبهشت 1394
تعداد بازدید: 2005

حمله و دفاع و ساختمان ها در کلش

در این مطلب میخواهیم تمام ساختمانها و تله ها در بازی کلش آف کلنز و هر چه در مورد آنها میدانیم برای شما شرح دهیم و تمامی استراتژیهای حمله و دفاع در بازی کلش آف کلنز clash of clans را که بسیار هم کاربردی هستند را به شما آموزش دهیم . کامنتهای شما دوستان ما را در ادامه پستهای این چنینی ترغیب میکند.

ساختمانها در بازی کلش آف کلنز clash of clans به چهار دسته تقسیم می شوند :

1- ساختمانهای دفاعی defense

2- ساختمانهای مربوط به منابع resources

3- ساختمانهای ارتش Army

4- و دیگر ساختمانها

 

حال در زیر به توضیحی مختصر در مورد هر یک میپردازیم.

1– ساختمان های دفاعی defense :

ساختمانهای دفاعی وظیفه دفاع از کاپ های به دست آمده در جنگها و دفاع ها و نیز منابع شما نظیر طلا و اکسیر را بر عهده دارند.

هر کدام از این سازه ها نقاط قوت و ضعف مختص به خود را دارند و جایگیری مناسب و هوشمندانه آنها در دهکده شما میتواند به نقاط قوت آنها بیفزاید یا از نقاط ضعف آن بکاهد. برای مثال سازه ی Mortar شعاع دفاعی کمی دارد ولی آنقدر بمب افکن قدرتمندی است که برای از بین بردن دشمنان زمینی بسیار مفید عمل میکند. اما نقطه ضعف آن اینست که تا 4 مربع یا کاشی بعد از خود را نمی تواند بزند و همینطور دشمنان هوایی را نمیتواند مورد اصابت قرار دهد. بنابراین باید آن را در مرکز دهکده خود قرار دهید و در عین حال از آن به کمک air defense محافظت کنید. از طرف دیگر cannon  و archer tower   با اینکه قدرت صدمه کمتری نسبت به mortar دارند ولی سریعتر و موثر تر میتوانند هدف را از بین ببرند. wizard tower نیز به شدت قدرتمند است . تنها ضعف آن اینست که در شعاع خیلی کوچکی میتواند صدمه بزند.

این ساختمانهای دفاعی عبارتند از : 

Cannon • Archer Tower • Mortar • Air Defense • Wizard Tower • Hidden Tesla • X-Bow • Inferno Tower • Walls • Traps : Bomb • Spring Trap • Giant Bomb • Air Bomb • Seeking Air Mine

 

ساختمانهای دفاعی کلش آف کلنز

 

عکس این سازه ها به ترتیب اسم آنها در بالا ، از راست به چپ مشاهده مینمایید. لازم به ذکر است که عکس های بالا لول ماکزیمم هر کدام از سازه ها هستند.

حالا به توضیحی مختصر از هر کدام از سازه های دفاعی میپردازیم.

 

بمب افکن ها cannons :

بمب افکن کلش آف کلنز


در زیر روند تغییرات cannon را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

بمب افکن های کلش آف کلنز

cannon اولین سازه دفاعی است که هر کسی هنگام شروع بازی آن را میسازد.

این سازه ارزانترین و سریعترین سازه دفاعی برای آپدیت شدن در مراحل پایین است .

این سازه میتواند تمامی دشمنان زمینی را بزند . این سازه قابلیت زدن هدف های هوایی را ندارد.

توصیه هایی در هنگام دفاع :

این سازه در شعاع خیلی وسیعی قادر به حمله و دفاع بوده و در نتیجه مناسب برای از بین بردن دشمنانی است که قصد تخریب دیوارها را دارند.

این سازه برای از بین بردن غول ها Giant ها هنگام حمله کردن آنها به mortar و wizard tower است . بنابراین سعی کنید همیشه این دو سازه دفاعی را در تیررس cannon هایتان قرار دهید.

سعی کنید همیشه cannon هایتان را در محافظت و در شعاع و تیررس air defense یا archer tower یا wizard tower ها قرار دهید چرا که cannon ها نمیتوانند دشمنان هوایی را بزنند و در نتیجه سازه های هوایی دیگر که نام بردیم، به شما کمک خواهند کرد.

توصیه هایی در هنگام حمله :

دقت داشته باشید که cannon ها فقط میتوانند یک دشمن را مورد هدف قرار دهند . در نتیجه حمله به cannon ها با یک گروه از barbarian ها یا archer ها بسیار مفید است.

جدول زیر نشان میدهد که در هر مرحله از آپدیت town hall ، شما مجاز به داشتن چند cannon هستید :

 

لول town hall 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد cannon های مجاز 2 2 2 2 3 3 5 5 5 6

 

سازه دفاعی برج تیرانداز Archer Tower :

Archer Tower کلش آف کلنز

در زیر روند تغییرات Archer Tower را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

 لول های Archer Tower در کلش آف کلنز

این سازه دفاعی بسیار قدرتمند و مفید است . مفید از این لحاظ که شعاع دفاعی بسیار بالایی دارد و اینکه هم دشمنان هوایی و هم زمینی را مورد اصابت قرار میدهد.

بنابراین با توجه به شعاع دفاعی بالای آن میتواند در چهار گوشه دهکده قرار گیرد و با قدرت از آن دفاع کند. در نتیجه بهترین جا برای قرار دادن این سازه دفاعی بیرونی ترین قسمت دهکده است .

توصیه هایی در هنگام دفاع :

به شدت توصیه میشود که قبل از آپدیت کردن cannon هایتان به فکر آپدیت archer tower تان باشید. حتی اگر این آپدیت کردن طولانی تر و گرانتر از آپدیت کردن یک cannon باشد .

بسیار خوب است که این سازه را در نزدیکی mortar یا cannon قرار دهید و این ضعف آنها در حمله به حملات هوایی را بپوشانید.

توصیه هایی در هنگام حمله :

ضعف این سازه در اینست که تنها یه دشمن را در آن واحد میتواند بزند و در نتیجه اگر گروهی از بربرها یا تیراندازها به آن حمله کنند به راحتی میتوانند آن را از بین ببرند چرا که این سازه با یک دشمن مشغول است و تا او را نکشد سراغ کس دیگری نمیرود!

در هنگام حمله به شدمن، هیچ وقت بالون هایتان را در معرض archer tower قرار ندهید . چرا که بالون با سرعت پایینی که در حرکت دارد ، تا به مقصد برسد، به سرعت از بین میرود. بنابراین بهتر است هنگام حمله با بالون با یک گروه از بالون حمله کنید که هنگامی که archer tower با یک یا دو تا از بالون ها مشغول است بتوانید با بقیه بالون ها به سرعت آن را از بین ببرید. پس از آن بالون های شما به سراغ بقیه دهکده میروند. اگر چه که wizard tower ها میتوانند مصیبت باشند و میتوانید با دسته ای از تیراندازها کلکشان را بکنید!

 

جدول زیر نشان میدهد که در هر مرحله از آپدیت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Archer Tower هستید :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد archer tower های مجاز 0 1 1 2 3 3 4 5 6 7

 

سازه دفاعی بمب افکن Mortar :

مرتار در کلش آف کلنز

در زیر روند تغییرات Mortar را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

آپدیت های مرتار Clash of clans


 

این سازه یک سازه دفاعی سنگین است. اگر دشمنی در محدوده و تیررس این سازه قرار بگیرد با شدت بسیار زیادی از بین میرود.

بنابراین اگر گروهی از دشمنان مانند گروهی از بربر ها یا تیراندازها یا دزدها در تیررس آن باشند با تیرهای سهمگین این سازه به شدت از بین میروند.

این سازه تنها تا 4 کاشی میتواند دشمنان را بزند.

از آنجایی که mortar بیشتر از یک ثانیه وقت تلف میکند تا دشمنان را نشانه بگیرد و بزند در نتیجه دشمنان تند و تیزی مثل goblin یا دزد میتوانند به سرعت فرار کنند و در نتیجه تیرها را به خطا بزنند.

توصیه های هنگام دفاع:

دقت داشته باشید همیشه یک mortar را آپدیت کنید و همه را با هم آپدیت نکنید چرا که موقعی که کسی به شما حمله کند خیلی بد صدمه میبینید. چرا که mortar ها قدرت تخریب بالایی دارند و در دفاع به شما کمک میکنند.

از آنجایی که این سازه محدوده دفاعی کمی دارد بهتر است در پشت دیوارها از آن استفاده کنید تا بتواند به خوبی از ساختمانهای دیگرتان محافظت کند.

یک توصیه هوشمندانه اینست که با mortar های خود یک مثلث به دور مرکز دهکده تان درست کنید که بتوانند در هنگام حمله به شما، به یک نقطه ضربه بزنند و در نتیجه بیشترین دفاع را داشته باشید.

در هر مرحله ای که یک mortar قرار داشته باشد میتواند یک تیرانداز دشمن را در همان مرحله با یک تیر نابود کند. مثلاً mortar لول 1 میتواند با یک تیر دشمن تیرانداز یا archer مرحله 1 را نابود کند و به همین ترتیب…

ترکیب mortar و wizard tower با هم ترکیب بسیار خوبی است . چرا که wizard tower محدوده دفاعی کمی دارد و mortar با محدوده دفاعی بالاتر این ضعف را میپوشاند و در مقابل wizard tower با قابلیت حمله هوایی میتواند این ضعف mortar را در ناتوانی حمله هوایی بپوشاند.

به طور کلی قرار دادن mortar ها در کنار هم به طوری که محدوده دفاعی آنها هم پوشانی (نه به طور کامل) داشته باشد قدرت تخریب بسیار بالایی دارد و موثر است.

توصیه های هنگام حمله:

بربرها و دزدها به دلیل سرعت زیاد میتوانند هنگام حمله وارد نقطه کور mortar شوند و در نتیجه به تخریب دیگر جاها بپردازند.

ناتوانی این سازه در حمله هوایی میتواند باعث شود به راحتی و اگر در تیررس و محافظت air defense نباشد، توسط بالون ها و اژدها از بین برود.

جدول زیر نشان میدهد که در هر مرحله از آپدیت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Mortar هستید :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد Mortar های مجاز 0 0 1 1 1 2 3 4 4 4

سازه دفاعی دفاع هوایی Air Defense :

Air Defense در کلش

در زیر روند تغییرات Air Defense را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

سپر های دفاع هوایی در کلش

این سازه یکی از قویترین سازه هاست که قدرت حمله به دشمنان هوایی را دارد. بیشترین قدرت تخریب در ثانیه در بین سازه های هوایی را دارد.

این سازه تنها میتواند از حملات هوایی دفاع کند و قادر به دفاع در برابر حملات زمینی نیست و دشمنان زمینی خیلی راحت میتوانند آن را از بین ببرند.

این سازه تنها قابلیت حمله به یک دشمن در آن واحد را دارد.

توصیه هایی در هنگام دفاع :

این سازه قدرت تخریب و شعاع دفاعی بسیار بالایی دارد. بنابراین باید آنها را جایی قرار دهید که بیشترین قیمت دهکده تان را پوشش دهد. یک استراتژی خوب برای TOWN HALL مرحله 8 به بالا این است که آنها را به صورت راس های یک مثلث یا در مراحل بالاتر که 4 تا دارید، به صورت رئوس یک لوزی در اطراف TOWN HALL خود قرار دهید .

دقت کنید AIR DEFENSE برای دشمنان زمینی شما بهترین هدف هستند چرا که نمیتواند دشمنان زمینی را مورد حمله قرار دهد. از طرف دیگر سعی کنید ضعف WIZARD TOWER و MORTAR را که شعاع دفاعی کمی دارند را با در تیررس قرادادن این سازه بپوشانید.

بهتر است این سازه را پشت اولین سد دفاعی خود قرار دهید مثلاً در پشت CANNON یا ARCHER TOWER . به نحوی که بین دو سد دفاعیتان دیوار باشد.

این باعث میشود غول ها به راحتی Air Defense شما را نابود نکنند و HEALER ها به سرعت وارد عمل نشوند.

توصیه هایی در هنگام حمله :

در هنگام حمله مراقب Air Defenseها باشید . چرا که اولین تیری که به شما شلیک میشود از طرف این سازه است. بخصوص healer ها برای این سازه اهمیت و اولویت دارند.

سعی کنید در حمله هایتان تا Air Defense را از بین نبرده اید از بالون استفاده نکنید چرا که سرعت بالن کم است و با دو تیر از جانب Air Defense از همان فاصه دور، از بین میرود !

شما میتوانید با یک اژدها یا بالون Air Defense را سرگرم کنید و سپس با حمله زمینی این سازه را از پا در آورید.

بهترین راه برای از بین بردن Air Defense حمله گروهی با Minion  هاست. چرا که هم پرقدرتند هم اینکه Air Defense تنها میتواند در آن واحد یک دشمن هوایی را بزند.

 

جدول زیر نشان میدهد که در هر مرحله از آپدیت town hall ، شما مجاز به داشتن چند Air Defense هستید :

 

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد Air Defense های مجاز 0 0 0 1 1 1 2 3 4 4

سازه دفاعی Wizard Tower:

Wizard Tower در کلش 

در زیر روند تغییرات Wizard Tower را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

روند آپدیت Wizard Tower

این سازه یه صخره کریستالی است که یک جادوگر روی آن قرار دارد .

قدرت تخریب در ثانیه این سازه از mortar کمتر است.

این سازه هم میتواند حملات زمینی و هم هوایی را خنثی کند.

mortar و wizard tower به خوبی مکمل هم خواهند بود. چرا که هریک میتواند ضعف دیگری را تامین کند.

به یاد داشته باشید برای حمله کردن به کار گرفتن یک غول و 5 تیرانداز به خوبی از پس این سازه بر می آیند.

توصیه هایی در هنگام دفاع :

بهترین جا برای قرار دادن wizard tower قراردادنش در کنار town hall است. چرا که قدرت بالایی دارد. از طرفی چون شعاع دفاعی کمی دارد بهتر است در بیرونی ترین قسمت دهکده تان قرار بگیرد.

استراتژی دیگر برای دفاع ، قرار دادن این سازه در کنار mortar است.چرا که هریک میتواند ضعف دیگری را تامین کند.

جای دیگر قراردادن آن کنار منابعتان برای حفاظت از آنها در مقابل دزدهاست.

بهتر است همیشه mortar و wizard tower در دید و راستای دفاعی یکدیگر باشند. به این صورت که در فواصل دور و تا رسیدن دشمنان، mortar به آنها حمله میکند و تا آنها به mortar نزدیک شوند ، wizard tower کلک آنها را میکند. خصوصاً در حملات هوایی که mortar در دفاع از آنها عاجز است.

توصیه هایی در هنگام حمله :

برای حمله سعی کنید از نیروهایی مثل بربرها و دزدها برای پرت کردن حواس wizard tower استفاده کنید و آن را با تیراندازهایتان از بین ببرید.

دقت کنید که wizard tower قابلیت حمله به صورت گروهی را دارد . اگر گروهی از بربرها را بفرستید همگی را میتواند گروهی نابود کند.

جدول زیر نشان میدهد که در هر مرحله از آپدیت town hall ، شما مجاز به داشتن چند wizard tower هستید :

Town Hall Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
تعداد wizard tower های مجاز 0 0 0 0 1 2 2 3 4 4

سازه دفاعی مخفی Hidden tesla

سازه دفاعی Tesla در کلش

این سازه دفاعی مخفی ، هم دشمنان زمینی و هم هوایی را تهدید میکند . به این نحو که وقتی به اندازه کافی به آن نزدیک شوند، با قدرت کشنده برق آنها را نابود میکند.

در زیر روند تغییرات Hidden Tesla را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

روند آپدیت Telsa در کلش

تنها فرقی که این تله دفاعی با دیگر تله ها دارد اینست که نیاز به تعمیر ندارد.

این تله با آپدیت کردن به تاون هال لول 7 فعال میشود.

این تله تنها وقتی فعال میشود که دشمن به فاصله 6 کاشی یا کمتر از آن قرار داشته باشد.

دقت داشته باشید که این تله دفاعی بر روی P.E.K.K.A پکاها قدرت تخریب دو برابری نسبت به بقیه دشمنان دارد!

hidden tesla به اندازه ی یک مربع 2 در 2 کاشی جا میگیرد.

توصیه هایی در هنگام دفاع :

بهترین مزیت دفاعی hidden tesla اینست که برای دشمنان یک سورپرایز است و اگر در جای درستی قرار بگیرد میتوانند کاملاً نقشه های دشمن را شکست دهد.

متاسفانه خیلی از بازیکنان بازی کلش آف کلنز ، در طراحی دهکده خود مکانهایی را با فضای خالی قرار میدهند و در آن قسمتها بمب و hidden tesla قرار میدهند تا به خیال خود دشمن خود را گول بزنند . در حالیکه این حقه کاملاً لوس و قدیمی شده وبهتر است در جاهایی از تله ها استفاده کنید که بتوانید دشمن را به خوبی گول بزنید و قابل حدس نباشد.

مثلاً شما میتوانید به اندازه یک فضای 2 در 2 کاشی را درون سرزمین خود باز بگذارید که دشمن فکر کند حتماً در این نقطه باید تله ای وجود داشته باشد ، ولی به جای این فضای 2 در 2 ، تله ها را در جای دیگر قرار دهید . با این کار دشمن را گول میزنید و کاملاً شگفت زده خواهد شد و از آنجایی که فکر میکند تله ها در آن فضای خالیست ، راه دیگری را انتخاب میکند . میتوانید در آن راه دیگر تله هایتان را قرار بدهید !

دقت داشته باشید وقتی hidden tesla در حال آپگرید به لول بالاتر است ، مخفی نیست و همه میتوانند آن را ببینند . بنابراین قبل از آپدیت کردن جای اصلی آن را عوض کنید و پس از آپدیت به جای اصلی برگردانید.

بسیاری از بازیکنان لول بالای بازی کلش آف کلنز ، hidden tesla های خود را نزدیک تاون هالشان قرار میدهند.

توصیه هایی در هنگام حمله :

همیشه قبل از حمله ، مکانهای محتمل به وجود تله ها و hidden tesla را بررسی کنید سپس حمله کنید. دقت داشته باشید تا وقتی به hidden tesla نزدیک نشوید فعال نمیشود و خوشبختانه نقطه دید وسیعی ندارد و به راحتی میتوانید از فعال شدن آن جلوگیری کنید.

هر جا ، جای خالی 2 در 2 دیدید باید به وجود hidden tesla در آن نقطه شک کنید. قبل از حمله تاون هال رقیب را بررسی کنید و به یاد داشته باشید hidden tesla تنها از تاون هال لول 7 به بعد فعال میشود . بنابراین اگر تاون هال کسی که به آن حمله میکنید لول 6 است بدانید که حتماً بمب در آنجا کار گذاشته شده و با حرام کردن یک سرباز میتوانید از شر آن بمب خلاص شوید.

اگر شانس این را دارید که قبل از حمله ، دهکده حریفتان را ببینید ( مثل انتقام گرتن از کسی که به شما حمله کرده ) بهتر است به حرکت کارگر هایش دقت کنید . اگر روی نقاط خالی حرکت کنند یعنی در آنجا hidden tesla کار گذاشته نشده است!

دقت داشته باشید spell رعد و برق روی hidden tesla ای که هنوز ظاهر نشده تاثیری نخواهد داشت.

لول town hall12345678910
تعداد hidden tesla های مجاز 0 0 0 0 0 0 2 3 4 4


سازه دفاعی ایکس بو X-Bow

Xbow سپر دفاعی Clash of clans

X-Bow یه سازه دفاعی است که اجسام فلزی را با قدرت زیاد به دشمن شلیک میکند. این سازه با اکسیر شارژ و پر میشود و اتوماتیک کار میکند. در دو حالت عمل میکند : زمینی و هوایی یا هردو. اگر فقط آن را روی زمینی یا فقط روی هوایی تنظیم کنید ، در محدوده وسیعی یعنی تا 14 واحد کاشی اینکار را انجام میدهد ولی اگر آن را روی حالت زمین و هوا تنظیم کنید در محدوده کوچکتری یعنی 11 کاشی قادر به شلیک است. x-bow تنها در لول تاون هال 9 به بالا قابل دسترس خواهد بود. x-bow به اندازه یک مربع 3 در 3 کاشی جا میگیرد.

در زیر روند تغییرات X-Bow را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

روند آپدیت Xbow در کلش

توصیه هایی در هنگام دفاع :

این سازه یعنی X-Bow بهتر است پشت سازه های دفاعی دیگر و به عبارت دیگر در مرکز سرزمین شما قرار گیرد.

دقت داشته باشید همیشه X-Bow خود را با اکسیر پر کنید در غیر اینصورت یک سازه بدردنخور و جاگیر خواهد بود.

توصیه هایی در هنگام حمله :

X-Bow در واقع هیچ گونه معایب یا نواقصی ندارد که هنگام حمله بخواهید از آن بهر ببرید مگر اینکه روی حالت زمینی تنظیم شده باشد.

دقت داشته باشید این سازه به شدت قوی است و طیف گسترده ای را تحت نظر خود دارد . بنابراین سعی کنید آن را با پکا یا غول ها مشغول کنید. سپس با یه دسته از بربرین ها و آرچری ها آن را نابود کنید.

دقت کنید قبل از حمله و ببینید  X-Bow کسی که به آن حمله میکنید پر است یا خالی ! شاید میپرسید چطور؟ خب وقتی  X-Bow پر باشد یک جعبه روی آن قرار دارد که در واقع تیرهای اکسیری در آن قرار دارد و  X-Bow خالی فاقد آن جعبه است. عکس زیر را ببینید که  X-Bow خالی به چه شکل است:

Xbow پر و خالی در کلش

عکس سمت راست x-bow خالی و عکس سمت چپ x-bow پر را نشان میدهد.

لول town hall12345678910
تعداد x-bow های مجاز 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3

سازه دفاعی Inferno Tower :

سازه دفاعی Inferno Tower کلش 

infrno tower یک سازه دفاعی است که توسط اکسیر تیره dark elixir شارژ و پر میشود و با حرارت بسیار بالای خود دشمنان را به صورت تک تک یا چند تایی میسوزاند.

inferno tower تنها در لول 10 تاون هال و به تعداد 2 عدد قابل دسترس است.

شلیک به دشمنان در حالت single یعنی شلیک تکی مدت زمانی به طول مینجامد تا آماده شلیک شود ولی بسیار قدرتمند تر از شلیک چند تایی است.

در شلیک چند تایی inferno tower میتواند همزمان 5 دشمن را مورد حمله قرار دهد و به یک اندازه به آنها آسیب برساند. بنابراین چون یک میزان قدرت را بین 5 دشمن تقسیم میکند میزان آسیب کمتری به دشمنان نسبت به حالت شلیک تکی وارد می آورد . زیرا در شلیک تکی همان میزان قدرت بدون تقسیم شدن به یک دشمن وارد می آید.

هر دشمنی که توسط inferno tower در حال آسیب دیدن باشد ، نمیتواند توسط جان دهنده ها و اسپل های جان دهنده ، بهبود یابد.

مانند x-bow ها ، Inferno tower نیز نیازمند لود شدن با اکسیر است . البته اکسیر سیاه .

در زیر روند تغییرات Inferno Tower را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

Inferno Tower را پس از هر آپدیت

توصیه هایی در هنگام دفاع:

دقت کنید که inferno tower در مقابل دسته اول سربازها یعنی بربرین ها ، آرچری ها و گابلین (دزدها) ضعیف تر است . در نتیجه سعی کنید همیشه با mortar یا wizard tower از inferno tower خود محافظت کنید.

سعی کنید همیشه wizard tower و inferno tower را نزیدک هم قرار دهید تا هر دو از هم محافظت کنند . در واقع این دو سازه میتوانن از یکدیگر در مقابل دشمنان دفاع کنند و ضعف های یکدیگر را بپوشانند.

inferno tower و داغی ساطع شده از آن بر روی دشمنان، امکان هرگونه بهبود جان آنها را توسط جان دهنده ها میگیرد . در نتیجه قرار دادن Inferno tower در نزدیکی تاون هال و سازه های مهم مثل انبار اکسیر و طلا بسیار مناسب است.

حالت multiple یا شلیک چند تایی inferno tower برای از بین بردن گروهی از سربازهای مرحله اول یعنی بربرین ، آرچر و گابلین (دزدها) و نیزخوک سوارها بسیار مناسب است که هم جان کمتری دارند و هم به صورت گروهی حمله میکنند.

در نتیجه بهترین توصیه دفاعی ما به شما در مورد جایگاه inferno tower اینست که آن را د اطراف منابع حساس و مهم و تاون هال قرار دهید و هر کدام را روی یک مد بگذارید یعنی یکی روی single و یکی روی multiple. سپس با تله های مختلف در اطراف آن و نیز سازه های دفاعی دیگر منجمله wizard tower از آن محافظت نمایید.

توصیه هایی در هنگام حمله:

بهترین روش و استراتژی حمله به کسانی که تاون هال لول 10 هستند و inferno tower دارند و این سازه توسط دیوارهای مختلف پوشیده شده است اینست که ابتدا با یه سرباز بزرگ و قوی مثل hero به آن حمله کنید تا حواسش پرت شود سپس گروهی از minion ها را بفرستید و سپس با کمک spell رعد و برق کارش را تمام کنید. البته این برای حالتی است که inferno tower روی حالت single و تک تیری ست شده باشد.

دقت کنید که 4 تا اسپل رعد و برقی لول 4 به بالا میتواند یک inferno tower لول 1 را از بین ببرد.

5 تا اسپل رعد و برق لول 4 به بالا میتواند یک inferno tower لول 2 را از بین ببرد.

5 تا اسپل رعد و برق لول 5 به بالا میتواند یک inferno tower لول 3 را از بین ببرد.

در حالت single یعنی تک تیر بودن inferno tower ، سربازهای کوچکتر یعنی بربرین ، آرچری و گابلین یا دزد ، قوی تر هستند. چرا که در حالت شلیک تکی، هر بار که inferno tower روی یک دشمن جدید تمرکز میکند ، مدتی طول میکشد تا دوباره برای شلیک آماده شود. برای مثال Golem ها که همان سربازهای سنگی و بزرگ هستند، در عرض چند ثانیه توسط inferno tower از بین میروند ولی اگر شما آن را با گروهی از بربرین ها و آرچری ها محاصر کنید سریع تر آن را از بین میبرید.

inferno tower ، یک سازه 2 در 2 است.

لول تاون هال12345678910
تعداد inferno tower های مجاز 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2

دیوارها Walls در بازی کلش آف کلنز به عنوان سازه دفاعی:

دیوارها Walls در بازی کلش آف کلنز

دیوار ها در بازی کلش آف کلنز مهم ترین سازه دفاعی هستند که دهکده شما را امن نگه داشته و دشمنانتان را بیرون از دهکده در معرض آتش قرار میدهند.

طراحی دیوارها در بازی کلش آف کلنز یکی از مهم ترین نکات کلیدی در ایجاد امکانات دفاعی در دهکده شماست. طراحی دیوارها میتوانند در میزان آسیب دیدن دشمنان شما موثر یا غیر موثر باشند. بنابراین چیدن دیوارها در بازی کلش آف کلنز بسیار بسیار مهم است.

هر جای خالی در دیوارها دهکده شما میتواند کل دیوارها را بی معنی و بی استفاده کند چرا که از همان جای خالی، دشمن شما میتواند به دهکده و قلب سرزمین شما راه یابد.

البته این خالی گذاشتن و باز گذاشتن دیوارها یک استثنا هم دارد و آن اینست که گاهی اوقات جایی را باز میگذاریم تا سربازهای دشمن ترغیب شوند از آن قسمت به دهکده ما راه یابند که ما قبلاً آن فضای خالی را پر از تله کرده ایم در نتیجه همگی را از بازی بیرون می اندازیم !

دقت داشته باشید که دیوارها در مقابل برخی از سربازهای دشمن بی معنی هستند چرا که این سربازها میتوانند از روی دیوارها رد شوند. مثل بالون ها، اژدها ، خفاش های آبی به نام minion یا هر کدام از سربازهای سواره مثل سرباز سوار بر خوک . حتی سربازهای زمینی هم میتوانند به کمک اسپل سبزرنگ پرشی از روی دیوارها بپرند.

همانطور که میدانید قاتل دیوارها همان wall breaker ها یا به اصطلاح دیوار شکنها هستند که اسکلتهایی هستند که در واقع به صورت انتحاری خود را هم به کشتن میدهند و بمب حمل میکنند.  در نتیجه ی حفره ای که در دیوار ایجاد میکنند ، بقیه سربازهای حمله کننده زمینی میتوانند وارد دهکده طرف مقابل شوند.

اگر دیواری دو لایه باشد ، دیوارشکن به راحتی هر دو لایه را از بین میبرد.

در زیر روند تغییرات دیوارها walls را پس از هر آپدیت و در هر مرحله مشاهده میکنید :

دیوارها walls را پس از هر آپدیت

توصیه هایی در هنگام دفاع:

همانطور که میدانید هدف اصلی از دیوارکشی در بازی کلش آف کلنز اینست که دشمنان دیرتر به سرزمین شما نفوذ کنند و مادامی که پشت دیوارها مشغول هستند، توسط سازه های دفاعی دیگر تحت حمله قرار بگیرند. به محض اینکه یک شکاف در دیوار ایجاد شود ، کلیه سربازها وارد سرزمین شما میشوند و به صدمه زدن و تخریب دیگر سازه های دفاعی و منابع و غارت میپردازند. بنابراین طراحی دیوارها در بازی کلش آف کلنز بسیار مهم است و تنها نباید یک دیوار کشید و کار را تمام کرد. بنابراین بهتر است که دیوارهای چند لایه و چند ردیفه یا چند سلولی ایجاد کرد. یعنی سرزمینتان را چند بخشه کنید که هر سربازی وارد هر قسمتی شد و آن را تخریب کرد، دوباره مجبور شود برای نفوذ به بخش بعدی ، دیوار دیگری را خراب کند.

از طرفی بسیار خوب است که بلافاصله بیرون از دیوارها ، سازه هایی غیر دفاعی و غیر از منابع را قرار دهید تا به اندازه کافی برای نفوذ برخی سربازها سرشان را گرم کنید. مثل خانه کارگرها ، کمپ سربازهایتان ، لابراتوار و غیره

دقت داشته باشید که آرچر ها و ویزارها به راحتی از روی دیوارها هم میتوانند به سازه ها آسیب برسانند و نیازی نیست که دیوار را خراب کنند. بنابراین اگر از این سازه های بی اهمیت که در بالا معرفی کردیم در جایگاهی درست بلافاصله بعد از دیوارها استفاده کنید ویزارد و آرچر نمیتوانند سازه های دفاعیتان را خراب کنند و مجبورند ابتدا این ساختمانهای بی اهمیت را خراب کنند و چه بسا که در این مدت توسط سازه های دفاعی شما از بین بروند. بنابراین سعی کنید از سازه های دفاعی با دید گسترده در پشت دیوارها استفاده کنید .

همانطور که شاید دقت کرده باشید، هر ساختمانی با هر حرکت دارای 1 مربع کاشی سفیدرنگ دور تا دور خود است که وقتی روی زمین قرار گیرد به اندازه همان یک کاشی دور تادور خود به هیچ سربازی غیر از یکسری سرباز خاص، اجازه عبور نمیدهد. بنابراین وقتی ساختمانی داخل مرز دیوارهای خود میگذارید دقت کنید که بیتر از یک کاشی دور تا دور خود جای خالی نداشته باشد چرا که وقتی کسی به شما حمله میکند دقیقاً در همان نقطه میتواند یک سرباز خود را بکارد و در نتیجه حمله کند آنهم بدون از بین بردن دیوارها. گاهی اوقات یک دیوار تک نیز میتواند فضای دور تا دور سرزمین شما را افزایش دهد تا سربازها نتوانند جلوتر بیایند.

دقت داشته باشید که سربازهای دیوارشکن فقط آن دیوارهایی را خراب میکنند که واقعاً پشت آنها چیزی باشد و سراغ دیوارها یا بخش های خالی بدون ساختمان نمیروند. بنابراین نمیتوانید آنها را گول بزنید!

اشتباه برخی از تازه کارهای بازی کلش اف کلنز اینست که سعی میکنند شکافهای دیوار خود را که در واقع در نتیجه کمبود دیوار ایجاد شده را با اجسام دکوری ، درخت و سنگ و ساختمان وغیره میپوشانند! این اصلاً درست نیست و کار نمیکند. چرا که دشمنان دقیقاً از همانجا وارد سرزمین شما میشوند به نحوی که انگار اصلاً چیزی آنجا نیست.

اشتباه رایج برخی دیگر از تازه کارها هم اینست که سرزمین خود را یه گوشه میچینند تا یک طرف را دیوار نچینند و از دریا به عنوان یک ضلع استفاده کنند . این درحالیست که دقیقاً از همان قسمت به آنها حمله میشود.

سعی کنید ساختمانهای بی اهمیت را بیرون از دیوار و بقیه نظیر تاون هال و منابع و ذخایر و ابزار دفاعی را داخل دیوارها بگذارید . بنابراین خانه کارگرها ، کمپ سربازها و لابراتوار و اسپل فکتوری و غیره را بیرون بگذارید.

توصیه هایی در هنگام حمله:

سعی کنید همیشه به دیوارهایی حمله کنید که لول پایینتری دارند و پشت آنها سازه های دفاعی ضعیفتری هستند. سعی کنید همیشه از دیوار شکن ها برای تخریب دیوارها استفاده کنید. گول شکاف دیوارها و قسمتهای خالی را نخورید چرا که ممکن است پر تله باشد.

اگر قبلاً دیواری را شکسته اید ، دیوار شکن بعدی شما به سراغ اولین دیوار غیر شکسته میرود و الزاماً این دیوار پشت دیوار قبلی نیست.

سعی کنید تا جایی که میتوانید از سربازهایی استفاده کنید که دیوارها را رد میکنند . مثل بالون ، اژدها ، خوک سوار ، خفاش های آبی رنگ و نیز استفاده از اسپل سبزرنگ پرشی که البته برای خوک سوار مناسب نیست چون خوک سوار خودش به تنهایی میتواند از روی دیوارها بپرد.

دیوارها سایز 1 در 1 دارند:

لول تاون هال12345678910
تعداد دیوارهای مجاز 0 25 50 75 100 125 175 225 250 250


تله ها به عنوان سازه های دفاعی در بازی کلش آف کلنز :

تله ها در کلش

نظرات کاربران
  • امتیاز کاربران : 0
    تعداد رای : 0
  •  
  •  
  • به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.

تگ ها

خرید جم ارزان,خرید جم کلش آف کلنز,حل مشکل خرید جم,خرید جم کلش رویال, خریداپل آیدی Apple ID

خرید جم کلش اف کلنز ارزان,خرید جم ایران,ایران کلش,خريد جم بازی کلش

خرید جم کلش اف کلنز ,خريد جم بازی کلش,خرید جم برای کلش خرید گوگل پلی,فروش gem الماس هی دی
خرید جم و الماس کلش رویال Clash Royale و الماس و دیاموند Clash of clans , Dominations , Hayday , Jungle heat , GEM ,Apple ID
جمز خرید در آپارات

آپارات جم ز خرید GemsKharid

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پرداخت و خرید جم کلش توسط کلیه بانک های عضو شتاب

درگاه هاي عضو شتاب

پشتيبانی از همه كارت های عضو شتاب

پیاده سازی شده توسط گروه برنامه نویسی آوا - Powered By AVASHOP